Jelenlegi hely

Teliholdas Erdőfürdő a győri püspökerdőben

Helyszín: Püspökerdő
2023. JANUÁR 7., SZOMBAT, 14:00

Tapasztaljuk meg a természet gyógyító erejét a Telihold átalakító erejével! 

Mindannyian erdőt hordozunk magunkban, egy erdőt, amely a világ nagy vadonjait tükrözi.
Az ember nem független a természettől, és nem tud sértetlenül elmenekülni azoknak a traumáknak a hatása elől, amelyeket ő maga okozott a természetnek. Az embereknek és az erdőknek együtt kell gyógyulni, különben egyikük sem lesz jobban. A gyógyulást hozó orvosság a kapcsolatban rejlik. A jótékony hatását az erdőknek akkor érezzük a leginkább, ha beleolvadunk az erdő ölelésébe, ehhez járul hozzá az erdőfürdőzés.

Mit is jelent az, hogy Erdőfürdő?
Az erdőfürdő gyakorlásakor megmerítjük érzékeinket az erdőségek folyékony, óceánszerű atmoszférájának különleges minőségében. Lassan sétálunk, hogy érzékszerveinket arra a milliárdnyi módra irányíthassuk, ahogyan az élő erdő körbevesz és megérint minket.
Érezzük a szellőt a bőrünkön, halljuk a forrás csobogását, a madarak dalát, látjuk ahogy a fák mozognak a szélben. Azáltal, hogy figyelmünket az érzékelésnek szenteljük, lehalkítjuk belső gondolataink hangzavarát. Érzékszerveink visszahoznak minket a jelen pillanatba, ahol mindent, amit az erdő nyújthat, befogadhatunk, üdvözölhetünk és magunkba építhetünk. Amikor az erdő megkapja a bensőnkben a neki szánt helyet, támogatni fogja testünk természetes törekvését a gyógyulásra és a jó közérzetre.
Az erdőfürdő nem kirándulás. Az erdőfürdő úti célja az “itt” nem pedig az “ott”.
A tempó lassú. A fókusz a kapcsolódáson és a kapcsolaton van.
Ha az erdőben fürdőzünk, megmártózunk abban a kegyelemben, amely áthatja a világot, megérezzük, hogy szépsége és átlátható ereje, bár suttogva, és mégis mindenütt jelen van.

A rendszeres erdőfürdőzés néhány jótékony hatása:
 a depresszió, szorongás és más hangulati zavarok előfordulásának, illetve súlyosságának csökkenése
 mélyebb mentális relaxáció
 erősebb hálaérzet, önzetlenség, rácsodálkozás
 immunrendszerünk fokozotabb működése
 tisztább goondolkodás
 kreatívabbá válunk

Alapvető fontosságú aspektusa az elmélyült erdőfürdőzésnek, a kölcsönösség.
A kölcsönösség elve az, hogy nem csak elveszünk az erdőtől: az erdőfürdő nem arról szól, hogy az emberek a természetből jóllétet és örömöt nyernek ki. A lényege a partneri kapcsolat, amelynek jellemzője a kommunikáció, adás és elfogadás. Az erdőfürdőzés annak a folyamatos kutatása, hogy mit jelent részének lenni annak a kapcsolati hálónak, amely minden létezőt összeköt. Ez a kutatás az erdőfürdő alapvető szándéka.
Az erdőfürdő során kialakított kapcsolatokat nem tudjuk sürgetni vagy magunk létrehozni.
Olyan ez inkább, mint az udvarlás, ahol a bennünk élő erdő találkozik a külső erdővel…

Várunk sok szeretettel! 

Érdemes vízálló cipőben érkezni és melegen felöltözni.
Az erdőfürdő időtartama: max. 3 óra
Az erdőfürdőt vezeti: Keresztényi Zoli
Szervező: Malancsin Viktória
Részvételi hozzájárulás: 3.000 Ft/fő
10 éves kor alatti gyermekek számára ingyenes

Jelentkezés:
eletrenevelde@gmail.com email címen

Találkozás helyszíne:
A Püspökerdő bejáratánál a töltésen

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz Azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.
Ugrás az oldal tetejére