Jelenlegi hely

Családbarát helyeket keres a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom

A családbarát hely címet olyan vendéglátó-, illetve szolgáltatóhelyek kaphatják meg, amelyek a kisgyermekes családoknak nyugodt és békés környezetet tudnak biztosítani.

Újabb családbarát helyekre vár javaslatokat a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom - mondta a mozgalom vezetője szombaton az M1 aktuális csatornán.

Székely András elmondta: a javaslatokat a honlapjukon található e-mail címre - csaladbarathely@haromkiralyfi.hu - juttathatják el a mozgalomhoz. Ezután ellenőrzik a javaslatokat, és amennyiben valóban családbarát helynek találják az azokban megjelölteket, megkaphatják az ezt igazoló matricát.

Az első családbarát helyeket tavaly decemberben díjazták, egyebek mellett kávézók, éttermek, szállodák kaphatták meg az elismerést. A díjjal járó - az intézményekre kiragasztható - matricákat azok a vendéglátó-, illetve szolgáltatóhelyek kaphatják meg, amelyek a kisgyermekes családoknak nyugodt és békés környezetet tudnak biztosítani.

Székely András hangsúlyozta: mozgalmuk célja, hogy minél több tervezett gyermek megszülethessen, ennek érdekében több programot működtetnek, köztük olyanokat, amelyek célja a munka és a családi élet összeegyeztethetősége, de szerveznek párkereső programokat is.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére