Jelenlegi hely

Tárogató Óvoda Móra Ferenc Tagóvodája

Cím: 9028 Győr, Tárogató u. 2.
Tel.: 96/418-622
Email: moraovi@4gmk.hu
Óvodavezető-helyettes/Tagóvodavezető neve: Csuti Zoltánné (Zsike)

Óvodánk1979-ben épült panel épületben működik Győr - Szabadhegyen. A Tárogató út elején, zöldövezetben, csendes, nyugodt környezetben található, 4 csoportos, viszonylag kicsi, családias intézmény.
 
Tárgyi feltételeink jók, ezt egyrészt az épület adottságai biztosítják, másrészt a sokféle képességfejlesztő eszköz, amivel rendelkezünk. A feltételrendszer fejlesztéséhez a Kincskereső Gyermekjóléti és Segítő Alapítvány működtetésével is hozzájárulunk.
Nagy udvarunkat kertek veszik körül, sem közúti forgalom zaja, sem légszennyeződés nem zavarja a gyermekeket.
Az óvodai dolgozói gyermekszerető, jól képzett szakemberek, fontos számukra, hogy a gyermekek jól érezzék magukat az óvodában, egyéni képességeikhez mérten és életkoruknak megfelelően fejlődjenek.
Vegyes életkorú csoportokatszervezünk, ezáltal biztosított a testvérek, barátok egy csoportban való elhelyezése, ill. a csoportváltoztatás kiküszöbölése a teljes óvodai élet során. Az óvónők a gyermekek életkorának megfelelő, sokféle képességfejlesztő tevékenység folytatására adnak lehetőséget, amibe a kicsik érdeklődésüknek megfelelően kapcsolódnak be. Egyéni szükségleteikhez a folyamatos napirenddel is alkalmazkodunk.
A gyermekek megismerését és erre alapozott tudatos egyéni fejlesztését a Belső Gondozói Rendszer elnevezésű minőségbiztosítási rendszerbe ágyazottan végezzük.
A játéknak – mint elsődleges gyermeki tevékenységnek – tág teret biztosítunk. Élmény- és tapasztalatszerzésre – a játékon túl – szervezett tevékenységek, kirándulások, színház-, tárlat-, koncert- és egyéb gyermekműsorok látogatása során nyújtunk lehetőséget.
 
Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmód megalapozására, igényének kialakítására, valamint a komplex esztétikai nevelésre, melynek keretében vizuális tevékenységekkel, mesével, verssel, dallal, mondókával nevelünk, fejlesztünk. Kiemelt figyelmet fordítunk a korai tehetséggondozásra, tehetség műhelyeket működtetünk.
 
A gyermekek mozgásigényének kielégítésére a sokféle mozgásfejlesztő eszközzel (köztük Ayres – eszközökkel is) berendezett tornaszobát, ill. a jól felszerelt, tágas udvart használjuk. Egészségük megőrzéséhez a sószoba használatával is hozzájárulunk. Amennyiben szülői igény jelentkezik rá, ovifoci, korcsolya és úszás foglalkozásokra visszük a gyermekeket.
 
Az óvodai élet megszervezése során igyekszünk koruknak megfelelő jó szokásokat kialakítani, az együttéléshez szükséges elemi szabályokat megtanítani, ismereteik bővítése, képességeik fejlesztése által az iskolai életre alkalmassá tenni őket. A tanulási képességeiket ún. alapozó terápiával is fejlesztjük.
Óvodánk a szülők számára nyitott, nem alkalmazunk merev szabályokat a működéssorán. A szülőkhöz fűződő kapcsolatunkat az együttműködés, együttnevelés jellemzi.
 
Célunk: a teljes gyermeki személyiség fejlődésének elősegítése az egyéni képességek, adottságok, tulajdonságok figyelembe vételével, nyugodt, családias óvodai légkör megteremtésével.
 

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére