Jelenlegi hely

Élménytér-ahol együtt játszunk – Párkapcsolaterősítő játék az összetalálkozás szikrájához

Ismét párkapcsolaterősítő játékra hív a Házasság Hetében a Bízd Rá Magad! A Bízd Rá Magad Szolgálat a tavalyi évben megszervezett, nagysikerű országos párkapcsolatgazdagító játéka után idén, ismét kreatív és humoros kihívásokban való részvételre bátorítja a párokat, hogy tudatosabban, kevesebb krízissel élhessünk együtt, egymással, egymásért.


kép forrása: Freepik

Tavaly 263 településről 1310 pár regisztrált a Házasság Hetében induló játékra. A párkapcsolaterősítő kihívásnak volt 20 és 80. életévében járó résztvevője is. Bekapcsolódtak a játékba friss kapcsolatban lévők és olyanok is, akik Isten színe előtt 53 éve tették le a házassági esküjüket. Az idei feladatok célja, hogy ráirányítsa a figyelmet arra, hogy a párkapcsolatok is folyamatosan változnak, alakulnak és megőrzésükért, gyarapodásukért folyamatosan tenni kell.

Az idei Élménytér játék segít a kapcsolatok szakaszhatárainak megismerésében és abban, hogyan kezelhetik ezeket a helyzeteket úgy, hogy ezáltal a köztük lévő kötelék szorosabbá váljon. A feladatok végig vezetik a játékosokat azokon a változásokon, amelyeket a nagy, lobogó, elvakító szerelem időszaka után következnek a közös életükben. Hol találják meg mindvégig az összetalálkozáskor felizzó szikrát?

A játék folyamatos tanulásra és a kapcsolatépítő munkára ösztönzi a résztvevőket. A játékban azok a 18. életévüket betöltő, magyarországi lakcímmel rendelkező párok vehetnek részt, akik 2023. február 19-ig regisztrálnak az oldalon az Élménytér kreatív és humoros feladatokból összeállított kihívásra.

A játék 1 hónapos időtartama alatt négy feladatsoron át „utazik” a pár, amelyek minden hét vasárnapján kerülnek kihirdetésre a regisztrált felhasználók részére e-mailben, zárt Facebook-csoportban és a bizdramagad.hu felületén. A tavalyi évhez hasonlóan a kapcsolatotok elmélyítésén, egymás újrafelfedezésének élményén túl, rengeteg nyereménnyel is gazdagodhatnak a játékos kedvű párok. Továbbá meghívást kapnak a játék online záróeseményére, ahol egy meglepetés vendég köszönti majd a játékosokat.

A játékot Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Bízd Rá Magad Szolgálata, valamint a bizdramagad.hu portál párkapcsolati témáihoz kapcsolódó, felkért szervezetek a Házas Hétvége lelkiségi mozgalommal, a CsaládKözPonttal, a KétIgen Alapítvánnyal és a Veszprémi Főegyházmegye Családpasztorációs Irodájával közösen szervezi. 

A „BÍZD RÁ MAGAD” PORTÁLRÓL: A bizdramagad.hu honlap egyedi, tematizált ajánlásgyűjteményében az emberi életút sokféle kihívásával kapcsolatban találhatunk valós, gyakorlati segítséget, legyen szó pl. gyermekvállalásról, gyereknevelésről, párkapcsolatról, függőségekről, időskorú/beteg hozzátartozó gondozásáról, pszichológiai, érzelmi elakadásokról vagy bármilyen személyes nehézségről.

Több, mint százhetven, elsősorban keresztény, katolikus segítő szervezetet, „jó gyakorlatot” mutat be az oldal, akik számos módon tudnak támaszt, kapaszkodót nyújtani a hozzájuk fordulóknak (pl. segélyhívó, pszichológiai és mentálhigiénés segítség, önsegítő kör, lelkigyakorlat, lelki vezetés, zarándoklat, tanfolyam, online társkereső, betegápoló közvetítő szolgáltatás, stb.). A portált az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Bízd Rá Magad Szolgálata működteti.

A HÁZASSÁG HETÉRŐL: A másfél évtizede megrendezett országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek.

Részletek: ITT

REGISZTRÁCIÓ A JÁTÉKRA: ITT

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére