Jelenlegi hely

Torkos Csütörtök - Foglalj asztalt most!

Február 11-én ismét féláron lakhatunk jól: itt a 11. Torkos Csütörtök!

A Magyar Turizmus Zrt. egyik legismertebb akciója a Torkos Csütörtök. Ezen a napon az éttermekben féláron válogathat az étlapról bárki! Az esemény fő célja az étterembe járás, a gasztronómia és az új ízek kipróbálásának népszerűsítése. Kipróbálhatunk ételkülönlegességeket, a nemzetközi konyha remekeit, vagy biztosra mehetünk a jól ismert, hagyományos magyar ételekkel. Az akcióban részt vevő vendéglátóhelyek között találunk gyorséttermet, kisvendéglőt, halászcsárdát, de kávézót vagy igazán elegáns éttermet is.

A torkoskodni kívánó vendégek az Étterem kereső segítségével böngészhetnek a vendéglátóhelyek között. Nem árt gyorsan dönteni és idejében asztalt foglalni, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy a legtöbb étteremben telt házra lehet számítani. A féláras akció a teljes kínálatra, sőt az italokra is érvényes, kivéve az alkoholtartalmúakat.

Torkos Csütörtök - 2016. február 11.

Ugyan a Torkos Csütörtök már hamvazószerda után, vagyis a böjti időszakban kerül megrendezésre, a hagyományok régen is lehetővé tették ezen a napon a nem böjti ételek fogyasztását azért, hogy a farsangról megmaradt fogások ne vesszenek kárba. A legtöbb vendéglátóhely ugyanakkor készül böjti fogásokkal is: foglaláskor kérdezz rá, ha titeket is érint!

A 2016-ban új arculattal jelentkező Torkos Csütörtök akció a „Gasztroélmények Éve 2016" nyitánya is egyúttal! Ezzel az egy éven át tartó, helyi és nemzetközi rendezvénysorozattal a Magyar Turizmus Zrt. arra kívánja ösztönözni az utazóközönséget, hogy az egyes tájak ételeit, borát, és egyéb gasztro-termékeit helyben fedezze fel.

 

Forrás és további információ: torkoscsutortok.itthon.hu

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére