Jelenlegi hely

Színezz Színkirálynő színeivel és támogass egy nemes ügyet!

Mese, színezés és a flow élmény – egy különleges kezdeményezés a leukémiás gyerekekért.

A mese ereje

A művészet hegyeket megmozgató erejében senki sem kételkedik, hiszen rajta keresztül a flow érzés könnyen elérhető. A mesébe való belehelyezkedés, a figyelem eredménye, hogy az agy új gondolatokat teremt. A színezés is egyfajta kézimunka, amely szórakoztat és megnyugtat. A mese erősíti szülő és gyermek közti szövetséget.

"A fabula kortalan, mélyen megérinti a hátránnyal élő gyermekek lelkét is. Segítségével szebbé és változatosabbá tehetjük életüket" – vallja egykori szakértőnk, Pammer Stella pedagógus-coach. 

A szerző az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítványon keresztül juttatta el a Színezz Színkirálynő színeivel című 2025-ben kiadott színezhető, magyar-angol mesekönyvet a krízishelyzetbe került gyerekeknek. A kifestőt és a színesceruzákat gyermeknapon ajándékozzák a kicsiknek.

"Bízom benne, hogy a színezés, az olvasás és a közben elsajátított tudás örömet okoz, nyugtatja, formálja életüket".  

A magyarmesekonyv.hu oldalon olvasható egy ajánló a könyvről:           

Pammer Stella: Színezz Színkirálynő színeivel (magyar-angol színező)

"Ez nem egy egyszerű színező könyv, ami ovisoknak, kisiskolásoknak szól. Ez nem egy történet csak, ahol a gyerekek a maguk kíváncsiságával, őszinteségével csodákra képesek. Színkirálynő történetének megismerése közben különböző érzelmeket él át az olvasó, izgalmakat, félelmeket, kedvességet, hálát, a dolgok más oldalról való megközelítését. Színezés közben anya, apa, vagy éppen a pedagógus számára jó beszélgetésre ad lehetőséget a könyv, miközben gazdagodik a szókincse.

Hiszen figyelünk a gyerekek testi, szellemi érettségére irányul, és ugyanakkor az érzelmek ugyanolyan fontos szerepet játszanak a teljes, kiegyensúlyozott élethez. Ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen kisgyermekünk, kell ezzel a területtel is foglalkoznunk. Ezek kifejezése, megfogalmazása segít a mindennapokban való eligazodásban.

Ilyen és hasonló kérdéseket tudunk megbeszélni színezés közben:

Vajon szomorú Színkirálynő? Te mostanában voltál szomorú? Az emberek boldogok voltak? Mit érezhettek az emberek, amikor arra gondoltak, amikor még minden csupa színes volt? Anna és Bence szerintetek milyen volt? Odamertek menni a Színkirálynőhöz? Voltál olyan helyzetben, amikor féltél valamitől? Mivel adtak esélyt, hogy megváltoztassák az eddigi színtelenséget? Az emberek vágytak a változásra? Mit érezhettek miután minden megváltozott?

Néhány kérdés, aminek a megválaszolása közben saját kis világukat is kifejezhetik a gyerekek, közben közelednek egymáshoz gyermek és a vele foglalkozó felnőtt." (Kollár Zsuzsanna, Óvodapedagógus)

Ha csatlakoznál az adományozáshoz, írj Stellának: stellapammer+adomány@gmail.comstellapammer@gmail.com

A színező ára: 2499 Ft

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére