Jelenlegi hely

Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda

Cím: 9024 Győr, Pátzay P. u. 46.
Tel: 0696514-260
E-mail: ovoda@aporisk.hu
E-mail: gerikati76@gmail.com
Intézményvezető: Váradi József
Óvodavezető-helyettes/Tagóvodavezető neve: Pálfiné Gerencsér Katalin

Szeretettel várjuk gyermekeiket az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont Óvodájába.

1993-ban épült fel Győr délnyugati városrészében (Marcalváros II.) az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont. 2002-ig általános iskola, gimnázium és kollégium működik az intézményben. Ez év szeptemberében katolikus óvodával bővült a komplexum.
A meglévő épület keleti részében egy szép, jól felszerelt marista óvodát hoztunk létre - külön elkerített napfényes udvarral.
Nevelési programunkat az Óvodai nevelés országos alapprogramja alapján készítettük el, amely kibővül a gyermekek keresztény hitre nevelésével. Teológiát tanult, szakképzett hitoktató-óvodapedagógus nevelőink vezetésével a gyermekek -játékkal, dallal, dramatizálással, barkácsolással, imával- megismerkedhetnek a hitünkkel, a vallásos környezetismerettel. A helyes példaadással szeretnénk hatékony erkölcsi nevelést biztosítani számukra. Szoros együttműködésre törekszünk a szülőkkel, és felajánljuk segítségünket az otthoni hitre neveléshez.
A különböző nevelési részterületek tevékenységeit /mese-vers, ének-zene, ábrázolás, testnevelés, külső világ tevékeny megismerése/ a témától és a gyermekek életkorától függően szabadon választhatóan, játékba integrálva, vagy kötelező formában, játékosan szervezzük. A gyermekek egyéni fejlődését nyomon követjük, és azt szeretnénk elérni, hogy a gyermekek belső érésük, valamint a családi nevelés, és az óvodai nevelési folyamat eredményeként az óvodáskor végére elérjék az iskolai munkához szükséges értelmi, testi, lelki és szociális fejlettséget.
Az iskolaközpontunkban működő Alapfokú Művészetoktatás képzőművészeti ágával is együttműködésre törekszünk, így óvodánkban is szem előtt tartjuk a tehetséggondozást. 
9 csoporttal működik óvodánk. Az iskolaközpont könyvtárát, sportudvarát, kápolnáját, tükrös falú tornaszobáját az óvodások is használják. Az intézmény doktornője, védőnője, logopédusa, fejlesztő pedagógusa, és gyógytestnevelője a kicsiket is ellátja.
Bábszínház látogatások, hangversenyek, városnéző séták, hosszabb-rövidebb kirándulások, úszásoktatás, valamint a havonta tartott közös családi miséink is hozzájárulnak a gyermeki személyiség harmonikus fejlődéséhez.
Délutáni választható szolgáltatásként a 5-7 éveseknek tartásjavító tornát, népi hagyományaink- és néptánc foglalkozást, 6-7 éveseknek kézműves foglalkozást tartunk.
Törekszünk arra, hogy katolikus óvodánk légkörére az öröm, a nyitottság, az elfogadás, a szeretetteljes párbeszéd legyen jellemző. Szeretettel várjuk mindazon családok gyermekeit, akiknek szülei meggyőződéses keresztény életet választanak gyermekeik részére, igénylik és támogatják az óvodánkban folyó nevelőmunkát.

 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére