Jelenlegi hely

Győri Mosolyvár Óvoda Kismegyeri Tagóvodája

Cím: 9028 Győr, Arató u. 5.  
Tel.:96/425-661
Email:kismegyeriovi@4gmk.hu
Óvodavezető-helyettes/Tagóvodavezető neve: Bálint Éva

„ Ide bújj, ide bújj hozzám! Zöld barlangra találtam, bodzabokor alján. ”

Barátságos kis óvodánk Kismegyeren, családi házas környezetben található.
Hatalmas, parkosított, korszerű fajátékokkal felszerelt udvarunk természetes környezetet biztosít óvodásaink számára, hogy megismerjék, megszeressék és óvják a természetet és állatvilágát. Remek lehetőséget nyújt, hogy, gyermekeink szabadon mozoghassanak és megismerkedjenek a legkülönfélébb mozgásformákkal.
Saját óvodai nevelési programunk középpontjában a gyermeki személyiség fő fejlesztő tevékenysége-a JÁTÉK áll. Nevelő munkánkkal arra törekszünk, hogy az óvodában eltöltött évek során a kisgyermekek igényeinek megfelelően életük legfontosabb tevékenysége a játék legyen, hogy megmaradjon bennük az új megismerésének vágya, a gyermeki rácsodálkozás képessége, hogy az évek során önálló, gondolkodó, magabiztos, kreatív emberkék váljanak belőlük.
Két vegyes életkorú csoportunk lehetővé teszi, hogy mindenki ismerje egymást, a másik csoportbelieket és felnőtteket egyaránt. Ez teszi intézményünket családiassá, ehhez járul hozzá az egyéni bánásmód és az otthonos légkör.
Gyönyörű, tágas, új bútorokkal felszerelt csoportszobáink játékeszközök gazdag kínálatával várják a gyerekeket, ahol csodás mesevilágban érezhetik magukat.
Célunk, hogy a hozzánk járó gyerekek jól érezzék magukat, kötődjenek a mesékhez, versekhez, mondókákhoz, zenéhez, környezetük szépségeihez, az alkotó tevékenységekhez, művészetekhez, hogy minél több tapasztalatszerzési lehetőséget megragadva élményekben gazdagon teljenek óvodás éveik.
Büszkeségünk: Nevelési munkánkban kiemelkedő szerepet kap a színvonalas vizuális nevelőmunka, melynek eredményeként számos nemzetközi és helyi rajzpályázati díjat vehettek át óvodásaink. A népzenére és néptáncra épülő  „Így tedd rá!” program segítségével a néptánc alapjait is megismerhetik gyermekeink.
Óvodánk jelentős szerepet tölt be a település kulturális életében, hagyománnyá vált ünnepeinket játszóházaink és óvodásaink műsorai színesítik nagy sikerrel. Ezek a programok hatalmas közösségformáló erővel bírnak, bensőségesek, hangulatosak.

Programjaink: Családi Nap, sportnapok, Tökfesztivál, Mihály-napi vásár, Márton-napi      vigasság, játszódélután a szülőkkel, Mikulásvárás, Adventi barkácsolás,  Karácsony, Farsangi mulatság, zenés műsorok, Színházi előadások, Húsvéti hagyományőrzés, Óvónők közös bábjátéka, Gyermeknap, Kirándulás a szülőkkel, Kismegyeri Juniális.

 

BŐVEBB INFÓÉRT KATT IDE!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére