Jelenlegi hely

15. számú pályázat - Félszemű Morti - (2 az 1-ben) kártyajáték - Szegedi Béke utcai Általános Iskola 3/b osztalya (Szegedimami)

Béke utcai Általános Iskola 3/b osztálya - Szeged

Felkészítő tanár: Petrovszkiné Bácskai Dóra

 

Félszemű Morti

(2 az 1-ben) kártyajáték

Játékszabály:

Minden játékosnak 4-4 kártyát osztunk. A megmaradó kártyapaklit színoldallal lefelé az asztalra helyezzük. Ha a kézben lévő lapok között van egyforma, akkor a párt hátlappal felfelé letesszük magunk elé. ( Egy körben csak egy párt lehet letenni.) Ha nincs a kezünkben pár, akkor a pakliból húzunk egy lapot. Ha minden felvehető kártyalap elfogyott, akkor a játékosok egymástól húznak. Az a játékos veszít, akinek a kezében marad a Félszemű Morti kátyalap.

Ha a pakliból kivesszük a Félszemű Morti kártyalapot, akkor memóriajátékot is játszhatunk. A lapokat hátlappal felfelé elhelyezzük az asztalon. Egy játékos egyszerre két lapot fordíthat fel. Ha párt talál, akkor a párt maga elé veszi és még egyszer ő fordíthat. Ha különböző lapokat fordított fel, akkor visszafordítja őket és a következő játékos jön. Addig folytatódik a játék, amíg el nem fogynak a lapok. Az a játékos nyer, akinek a legtöbb párt sikerült összegyűjtenie a játék során.

(Az alábbi képre kattintva a pályamű nagyobb méretben is megtekinthető)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
Ugrás az oldal tetejére