Jelenlegi hely

Társadalombiztosítási finanszírozást kap a Dévény-módszer

A jövőben az egészségbiztosító finanszírozza a csecsemők és kisgyermekek - Dévény Anna Alapítvány által alkalmazott - Dévény-módszerrel történő kezelését - derült ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent miniszteri rendeletben.

Az egyes egészségbiztosítási és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló rendelet értelmében az Egészségbiztosítási Alap terhére vehető igénybe a csecsemők és kisgyermekek egész testre kiterjedő komplex habilitációs kezelése és a szopási problémás csecsemők és beszédproblémás kisgyermekek Dévény-módszerrel történő kezelése.

Az egész testre kiterjedő komplex habilitációs kezelés idegfejlődési zavar, idegrendszeri sérülés esetén a test összes idegvégződésének - a Dévény-módszer rendszerében meghatározott módon - fejtől az alsó végtagig kézzel történő direkt ingerlése útján történik.

A szopási problémás csecsemők és beszédproblémás kisgyermekek esetében pedig a nyak, a koponya, az arc és a szájüregben elérhető idegvégződéseknek a Dévény-módszer szerinti, kézzel történő direkt ingerlése útján zajlik.

Az eredeti és egyedülálló módszert Dévény Anna gyógytornász, művészi torna szakedző dolgozta ki 1976-tól kezdődően, kettős képzettségének gyakorlati tapasztalatai alapján. A 21 év alatt háromezer kezelt gyereknél - szülési oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodásban szenvedő csecsemőknél és különböző típusú mozgássérülési problémával küszködő gyerekeknél - 80 százalékban teljes gyógyulást, 15 százaléknál javulást értek el.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére