Jelenlegi hely

Győr- Radnóti Miklós Általános Iskola

Cím: 9021 Győr, Nagy Jenő út 2.
Tel.: 96/ 529 990
E-mail: igazgato@radnotiiskola.hu
Honlap: http://www.radnotiiskola.hu/web/

 

Városközponti Közoktatási Főigazgatóság, Radnóti Miklós Általános Iskola
Iskolánk 8 évfolyamos, két idegen nyelvet – angolt és németet emelt szinten – tanító általános iskola. Épülete a belváros szívében helyezkedik el.
Az iskola helyi adottságai, környezete, befolyásolja az intézmény arculatát.
 
Az első osztályosok olvasás – írás tanítása hagyományos szótagoló módszerrel folyik. Elegendő számú jelentkező esetén 1. évfolyamtól az iskolaotthonos rendszerre épített sportosztályt működtetünk. A tanulók a labdarúgás, asztalitenisz, futsal, vagy a szivacskézilabda, későbbiekben röplabda sportágak közül választhatnak. A nyelvoktatás első évfolyamtól kezdődően angolul és németül folyik. Harmadik évfolyamtól a szaktanárok javaslata alapján mérlegelhet a szülő, hogy gyermeke kettő, vagy egy idegen nyelvet tanul tovább.
A szülők igényeihez igazodva többféle elhelyezési és étkezési lehetőséget biztosítunk a napközi otthonban fél ötig. A napközi otthon foglalkozásait étkezés nélkül is igénybe lehet venni. Az 5 – 8. osztályosok tanulószobai foglalkozásokon szaktanár irányításával készülhetnek fel a tanórákra.
Negyedik osztálytól, az informatika és számítástechnika órákon szerzett ismeretek elsajátításával a tanulók az információszerzés legkorszerűbb eszközét kapják „kézbe”, melyet felhasználhatnak a többi tantárgy tanulása során is.
A hatékonyság érdekében csoportbontásos az oktatás német, angol, és informatika tantárgyakból.
 
A mindennapos testmozgást a testnevelés órákkal, a diáksportkörben szervezett foglalkozásokkal biztosítjuk. A sportköri foglalkozásokon túl, lehetőséget teremtünk a tanulóknak – szervezett keretek között - az úszásra, korcsolyázásra.
A tanítási órán kívül szervezett programok szorosan kapcsolódnak a nevelő - oktató munkához. Hagyományos és jeles napokhoz kötött ünnepeink mellett kiemelkedő a névadónk nevéhez kötődő ünnepségsorozat, irodalmi, kulturális, természettudományi és sportprogramjaival.
 
Az iskolai táboroztatás hosszú évekre nyúlik vissza: erdei iskola, téli sítáborok, nyári sport, nyelvi és napközis táborok kínálnak lehetőséget a szünidő hasznos eltöltéséhez.
A tanórai és tanórán kívüli képességfejlesztési lehetőségek az iskolai élet valamennyi területét magukba foglalják, mint például: csoportbontás, differenciált foglalkozások, tanulmányi és sportversenyek, vetélkedők, irányított otthoni munkáltatás stb.
Az iskola mellett működik a „Radnóti Alapítvány”, mely segíti programjaink megvalósítását.
 
Célunk, hogy tanulóinkat olyan biztos ismeretek, képességek birtokába juttassuk, melynek segítségével biztosítjuk továbbhaladásukat.
 
 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére