#maradjotthon és barangoljunk a Skanzenben
A koronavírus-járvány okozta otthonlét alatt a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum digitális kalandra hívja látogatóit. Töltsük hasznosan az időt a négy fal között és szerezzünk élményeket az online csatornákon. A nagyobb külföldi és hazai múzeumok mellett a Skanzen is folyamatosan elérhetővé teszi tudásbázisát.
Zárt ajtók mögött tovább folyik a munka, hiszen a Skanzen nem csupán a 60 hektáros szabadtéri múzeum, ahol élményekkel gazdagodhatunk, hanem a háttérben folyó tudományos munka helyszíne is. A rendkívüli zárvatartás alatt megtudhattok érdekességeket a múzeumban folyó munkáról, most készülő Amikor minden más lett című kiállításról, a 2020-ra tervezett Határtalan Skanzen évről.
A honlapon létrehoztak egy felületet, ahol praktikus tudással gyarapodhatnak az érdeklődők. Szó lesz itt gyógynövényekről, szappankészítésről, takarékoskodásról, kenyérsütésről.
Múzeológia mindenkinek
A blogukon, a blog.skanzen.hu-n néprajzi ismeretekkel bővíthetitek tudásotokat és betekinttetnek a múzeumban folyó tudományos munkába. A blog nem csak a szakmai közönségnek szól, hanem mindenki számára is szeretné közelebb hozni az olyan témákat, mint a muzeológia, múzeumpedagógia, néprajzkutatás, néprajzi gyűjtés, skanzen-típusú múzeumok, kiállításrendezés és sok más.
Szereznél ötletet meríteni a hétköznapok és az ünnepnapok ételeihez? A Skanzen Recepttárában magyar tájak hagyományos ízeit találod. A Skanzen-tudás nem csak építészetben, lakáskultúrában nyújt hasznos tanácsokat, hanem a háztartásban is. Jól bevált receptek kerülnek újra elő, melyek természetes és olcsó alapanyagokat felhasználva kínálnak napról-napra a tányérba, esetleg pohárba valót a család számára.
Az ingyenesen letölthető Skanzen App segítségével virtuálisan barangolhattok a múzeumban. A házakra kattintva megismerhetitek az egyes épületek, házak történetét, ahol a szöveges részek mellett kép- és hanganyag segíti az ismeretszerzést. Online térkép, tematikus túrák, kiállításvezető, játék és sok más egy helyen.
A Skanzen Youtube-csatornáján a múzeumról készült filmeket osztanak meg, a kiadványokat pedig nyilvánossá teszik a honlapon. Az online távoktatáshoz használható oktatási csomagokat is tesznek ingyenesen letölthetővé a honlapon, és megtekinthetővé a Youtube csatornán.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges