Jelenlegi hely

Óvodás a családban: traumák helyett élményeket gyűjts a gyermekeddel!

Bármennyire körültekintően formáljuk, óvjuk a kisgyermekeink világát, felügyeljük minden mozdulatukat, szabályozunk minden hozzájuk elérő ingert – legkésőbb a kicsik óvodás korára kénytelenek vagyunk kiengedni a kezünkből a kizárólagos irányítást. Szülőként a legtöbb, amit tehetünk, hogy időben felkészítjük ezekre az új helyzetekre, kihívásokra a piciket, ezzel lehetővé téve számukra, hogy ez a sok-sok újdonság élményként, és ne traumaként hasson. Ennek a folyamatnak hiánypótló eszköze az A Tulipán Csoport mesekönyv-sorozat, amely varázslatos útmutatóként szolgál az óvoda egyelőre még ismeretlen világában – mind a kicsik, mind a szüleik számára!

Három szerencsés Imami olvasó most akár 3 részt meg is nyernet a sorozatból. 
EZ JÓL HANGZIK, JÁTSZOM A MESÉKÉRT!

Mindannyian a legjobb tudásunk szerint neveljük a kisgyermekeinket, megválogatjuk a környezetükbe kerülő személyeket, tárgyakat, élményeket. Csakhogy legkésőbb az óvodában szembesülnünk kell azzal a szorongató ténnyel, hogy szeretett csemetéink elsősorban már nem az általunk választott közösségbe kerülnek, nem csak szabályozható élményeket és tapasztalatokat gyűjtenek. Erre érdemes minél előbb felkészülni mindkét oldalt: a kisgyermekeket ugyanúgy fel kell vértezni az új kihívásokra, mint önmagunkat, hogy ne csorbuljon a szülői önbizalmunk.

A Tulipán Csoport: egy édesanya és két kislányának tapasztalatai, egy csipet varázslattal

Szabó Ágnes, az A Tulipán Csoport mesekönyv-sorozat írója és illusztrátora saját tapasztalataiból merítve gyűjtött össze egyelőre 25 speciális, kicsik és szüleik számára kihívást jelentő élethelyzetet. A mesékben minden alkalommal az Óvónéni és a Tulipán Csoport nyolcfős közösségének kis tagjai élhetik át a valóságból is jól ismert kalandokat: a beszokás kihívásait, délután a szülő késését, a doktor bácsival vagy védő nénivel való találkozást, az óvodás-szerelmet – hogy csak párat említsünk a legizgalmasabbakból.
A történetek során az életszerű helyzetek színes, vidám képekkel kiegészülve, többnyire varázslatos megoldással zárulnak – amelynek kapcsán szülőként lehetőségünk van beszélgetni, elmélyedni egy-egy témában a saját gyermekünkkel, ezáltal felvértezni őt a várható újfajta szituációkra. A szerző tudatosan alakította sokszínűvé a Tulipán Csoport apró hőseinek karaktereit: kislányok és kisfiúk, szőkék, vörösek, barnák egyaránt megtalálhatók közöttük, hogy valamennyiünk gyermeke találjon a maga számára is könnyedén azonosulható szereplőt a repertoárból.

Három szerencsés Imami olvasó most akár 3 részt meg is nyernet a sorozatból. 
EZ JÓL HANGZIK, JÁTSZOM A MESÉKÉRT!

A vírushelyzetben otthon rekedt kicsiknek is nyújt programalternatívát

A mostani kaotikus hétköznapok során sokat segíthet, ha a kezükbe vesszük az A Tulipán Csoport sorozat hamarosan megjelenő 25. részét, amelyben Szabó Ágnes kifejezetten otthoni programötleteket gyűjtött csokorba. Sütés, rajzolás, beöltözés és otthoni kertészkedés – mind-mind olyan program, amely a kicsiknek igazi kaland, és amely segíthet nekik trauma helyett kuriózum élményként felfogni a vírushelyzet okozta kényszer-otthonlétet.

„A saját bőrömön tapasztaltam, milyen sok múlik azon, hogy előre felkészüljünk a gyermekeimmel az új, előre kalkulálható kihívásokra, és hogy mennyit jelent nekik, ha nem eszköztelenül, tanácstalanul keverednek ezekbe a helyzetekbe” – hangsúlyozza Szabó Ágnes. – „Nem is volt kérdés, hogy ezt a tapasztalatot szeretném minél többekkel megosztani, bízom benne, hogy a szülőtársaimnak is a segítségére lesz ez a sorozat!”

További információ ITT.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére