Jelenlegi hely

Győr - Szabadhegyi Magyar-Német Középiskola

Cím: 9028 Győr, Konini u. 2-4
Telefonszám: 96/414-979
E-mail: szkk@vnet.hu

Bemutatkozás:
 
1978 -1983

Az intézmény 1978 szeptemberében kezdte meg működését Győr egyik új lakótelepén.

A 16 tantermes, 400-500 tanuló képzésére alkalmas iskolában 50 pedagógus tanított, 29 tanuló- és 10 napközis csoportot.


A Lang János tervei alapján készült iskola a Konini utcába került. Az iskola első neve így 1978-1984 között Konini úti Általános Iskola lett.

1983 -1988

A második öt évben a tanulólétszám csökkent, mert 1983-ban megépült a lakótelep harmadik iskolája, a Kodály Zoltán Általános Iskola. Így a továbbiakban 1300 tanuló helyett „csak” 800 kisdiáknak adott otthont az intézmény.

1984 májusában Ortutay Gyula Herder díjas néprajzkutató nevét vette fel az iskola.

Az Ortutay Gyula Általános Iskolában a tömegoktatást felváltotta a minőségi munkára való törekvés.

1988-1993

Ez a ciklus mindjárt profilváltással kezdődött. Bár ez nem módosította az iskola nevét, de az Ortutay Gyula Általános Iskola értékközvetítő és képességfejlesztő program szerinti működött tovább és tett szert országos elismertségre.

1993-1998

1996 januárjában Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata módosította az iskola Alapító Okiratát, és az intézményt Ortutay Gyula Képességfejlesztő Általános és Középiskolává nyilvánította.

1996 szeptemberétől elindult a 6 osztályos gimnáziumi képzés.

1998 szeptemberében pedig először volt gimnáziumi osztály a 9. évfolyamon.

1998-2003

2000 júliusában az iskolához integrálták a közeli óvodát, ezért az intézmény neve Szabadhegyi Közoktatási Központ lett.

Az Uniós elvárások újabb változtatásra késztették az iskola vezetését. Az intézmény részt vett a CERNET - program keretében megvalósuló projektben, ahol 4 ország (Csehország, Szlovákia, Magyarország és Ausztria) működött együtt.

2000 szeptemberétől Magyarországon először indult német és angol nyelven az ÉKP - ra épülő Európa-stúdium az első osztályokban. 2001 szeptemberétől pedig a 9. évfolyamon is bevezetésre került a már német nyelven kidolgozott program.

2002 novemberében iskolánk ezzel a programmal elnyerte az Európai Nyelvi Díjat.

2002-ben sikeresen érettségizett az első 26 diákunk, akik 6 éves koruktól ÉKP szerint tanultak.

Ugyancsak 2002-ben megkezdődött az iskola bővítése, ami 2003 szeptemberére befejeződött.

Ennek során iskolánk akadálymentesítését is elvégezték. Az épületben lift működik, a bejáratnál pedig egy feljáró segíti a közlekedést.

Az építkezésről képek a Fényképgyűjteményben láthatók.

 

2003-2008

2004-től az iskola neve Szabadhegyi Közoktatási Központ, Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium.

2005 szeptemberében iskolánk magyar - német kétnyelvű intézmény lett, az alsó tagozaton elkezdődött az a különleges munka, ami a német gyerekek beilleszkedését, tanulását hivatott biztosítani.

Ezt tükrözi az intézmény új neve is: Szabadhegyi Közoktatási Központ, Magyar-Német Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium.

2006. augusztus 31-én Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft., a Pro Schola Alapítvány és az intézmény aláírták a magyar-német óvodáról és iskoláról szóló négyoldalú együttműködési megállapodást, amely lehetővé teszi a magyar-német projekt felmenő rendszerű megvalósítását.

2006 szeptemberétől német vendégtanárok segítségével megkezdődött a gimnáziumban a DSD C1 nyelvvizsgára történő felkészülés. Ezt a felsőfokú C típusú nyelvvizsgát a végzős évfolyamon tehetik le intézményünk Világ-Nyelv osztályában a németet, mint első idegen nyelvet tanuló diákok.

 

2008-

Intézményünk 2008-ban hivatalosan is DSD-iskolává vált.

2009-ben a Német Követség a jövő partneriskolájának választotta az intézményt, PASCH-iskola lett.

2009 szeptemberétől a négy évfolyamos általános tantervű gimnáziumi osztály helyébe felmenő rendszerben szakközépiskolai képzés indult ügyviteli szakmacsoportban.

Az iskola neve is megváltozott az új feladat következtében. Az új név: Szabadhegyi Közoktatási Központ, Magyar-Német Óvoda, Általános Iskola és Középiskola.

A 2010/2011. tanévben a német anyanyelvű diákok az újonnan megnyílt Audi Hungária Iskola intézménybe távoztak, de a magyar-német projekt a magyar tanulók részére tovább működik.

2011-ben Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának határozata alapján a Gyárvárosi és Szabadhegyi Főigazgatóság intézményegységeként működünk tovább, mint Szabadhegyi Magyar-Német Általános Iskola és Szabadhegyi Magyar-Német Középiskola.

A 2012/2013-as tanévben kifutó rendszerben megszűnt középiskolánkban a szakközépiskolai és az öt évfolyamos nyelvi előkészítő évfolyamos képzés. A 2013/2014-es tanévben
4 évfolyamos gimnáziumi osztályt indíthattunk emelt szintű nyelvi képzéssel (angol és német)

2013. január 1-jétől a működtetés szempontjából Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatához tartozunk. Fenntartónk pedig a Győri Tankerületen keresztül a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ.

2013. szeptember 1-jétől iskolánk (mint székhelyintézmény) új elnevezése:
Gyárvárosi és Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Középiskola

További információk itt :

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére