Jelenlegi hely

Ki, mi, miért, milyen feltételekkel? Indul a CSOK PLUSZ!

2024. január 1-től életbe lép a „városi” CSOK helyett a CSOK Plusz az 5000 fő feletti településeken, amely minden eddiginél nagyobb összegű kamattámogatott lakáshitelt jelent azok számára, akik beférnek az igénylői körbe. Ki, mi, miért, milyen feltételekkel? Nézzük a legfontosabb tudnivalókat. 

Mi?

  • Vissza nem térítendő támogatás helyett, kamattámogatott lakáscélú hitel!

Kik?

  • Azok a házaspárok vehetik igénybe a CSOK Pluszt, akik újabb gyermek/gyermekek vállalását tervezik, és a házaspár hölgy tagja a 41. életévét még nem töltötte be. (2025 végéig a 12. hetet betöltött várandósság esetén ezen életkor betöltése után is igényelhető a CSOK Plusz.) 2024. március 31-éig beadható a hitelkérelem úgy, hogy a 2024. január 1-jét követően született, örökbefogadott gyermekek, vállalt gyermeknek minősüljenek.

Mennyi?

  • Legfeljebb 15, 30 vagy 50 millió forintos összegben igényelhető, legfeljebb 3 százalékos kamattal. 

Meddig?

  • 10-25 év futamidő

Kire?

  • Csakis újjonnan érkező gyermekre, de a már meglévő gyermekek az összeghatárt növelhetik. 10 millió Ft/gyerek tartozáselengedés a második újonnan született gyerektől.

Mire?

  • Új, az első közös otthon megvételére,
  • nagyobb otthonba költözésre
  • és lakásbővítésre 

Kell-e?

  • A lakáscélú jelzáloghitelhez önerőre is szükség lesz, mégpedig legalább 20 százalékra, hiszen a bankok legfeljebb az ingatlan forgalmi értékének 80 százalékáig hiteleznek. Az önerő érkezhet saját megtakarításból, a babaváró hitel 2024-től akár 11 millió forintos összegéből, vagy éppen a kettő kombinálásából, valamint felhasználható még a lejáró lakástakarék-pénztári megtakarítás összege is.

Mi szükséges hozzá?

  • Az igényléshez legalább kétéves TB jogviszony szükséges (a pár egyik tagjától)
  • Igazolható jövedelem

Együtt is?

Igen, a falusi CSOKkal együtt is (5000 fő alatt)!

1 vállalt/érkező gyermek  2 vállalt/érkező gyermek  3 vállalt/érkező gyermek 
0 meglévő gyermek 15 millió forint kölcsön és egyéves moratórium a gyermek érkezése esetén  30 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 10 millió forint jóváírás a tőkerészből a második gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 20 millió forint jóváírás a tőkerészből a további gyermekek érkezése esetén 
1 meglévő gyermek  30 millió forint kölcsön és egyéves moratórium a gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 10 millió forint jóváírás a tőkerészből a második gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 20 millió forint jóváírás a tőkerészből a további gyermekek érkezése esetén 
2 meglévő gyermek  50 millió forint kölcsön és egyéves moratórium a gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 10 millió forint jóváírás a tőkerészből a második gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 20 millió forint jóváírás a tőkerészből a további gyermekek érkezése esetén 
3 vagy több meglévő gyermek  50 millió forint kölcsön és egyéves moratórium a gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 10 millió forint jóváírás a tőkerészből a második gyermek érkezése esetén  50 millió forint kölcsön, egyéves moratórium az első gyermek és 20 millió forint jóváírás a tőkerészből a további gyermekek érkezése esetén 

Táblázat forrása:Csalad.hu

Makai Marianna

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére