Jelenlegi hely

Vallomások az Otthon Segítünk önkéntességről

Az Otthon Segítünk önkénteseit kérdeztük

 

Felfedeztél-e magadon változást, mióta önkéntes munkát vállalsz?

- Különösebb változást nem tapasztaltam magamon, mióta az eszemet tudom segítettem, ha tudtam. (Bocskor Irénke)

***

- Érzékenyebb vagyok mások gondjaira, ugyanakkor tisztában vagyok saját korlátaimmal a segítésben. (Kraiss Ildikó)

***

- Megértőbb, elfogadóbb lettem. Jobban meggondolom a „kijelentő, állító mondataimat”. (Karádi Márta)

***

- Sokkal nagyobb nyugalommal és türelemmel tudom kezelni a segítendő családokat, mint a sajátomat. (Nagy Éva)

***

- Igen, még jobban szeretem a gyerekeket. (Jónásné, Vali)

***

- Igen. A tréning, a gyerekekkel, az anyukákkal való kapcsolat számomra egy folyamatos továbbképzés volt, amit nagyon élveztem. A felnőttek sokszor elfelejtik, hogy milyen is a gyerekvilág. A napi robotban elfáradnak, nincs elég türelmük a gyerekekhez. A gyereknek nem gügyögni kell, nem drága ajándékokkal elhalmozni, hanem beszélni, játszani kell velük.. Az anyukákkal is beszélgetni kell. Nagy segítség számukra a felnőtt társaság. A változás, hogy a játszótéren közvetlenebbül tudok kapcsolatot kialakítani. (Csiki Györgyné)

***

- A felkészítő tanfolyamon nagyon sokat tanultam, sőt azóta is használom az élet más területén is. (Max Gábor)

***

- Nekem még a macskaallergiám is elmúlt! (Fehér Éva)

 

 

Számodra mi a legfontosabb tudás, amit itt szereztél?

 

- Eddig is tudtam, de itt megerősítést kaptam, hogy minél több embert szeretsz, annál több szeretetet tudsz adni. (Bocskor Irénke)

***

- Ha nyitott és jó vagy, akkor hozzád is így viszonyulnak az emberek. (Sólyom Györgyi)

***

- A határozottságom ellenére tudok jól alkalmazkodni. (Karádi Mária)

***

- Az hogy tudom, hogy anyaként mindig vannak sokkal nehezebb helyzetben levők. Saját anyai szerepemben is ez erősít. (Nagy Éva)

***

- A türelem. Nem szabad senkit sem siettetni. Mindenki külön egyéniség és ezt tiszteletben kell tartani. Nagyon jó dolog segíteni, ott ahol szükség van rá. (Csiki Györgyné)

 ***

- Elég jól megtanultam például NEM-et mondani, és erre biztattam mindig szervezőtársamat, Buzás Mártit is. Jól halad benne, csak az a baj, hogy velem is gyakorolja. (Herczeg Zsuzsa)

 

 

Mit szól hozzá a családod, baráti köröd?

 

- Gyermekeim örülnek neki, mert tudják, hogy ettől ők nem kapnak kevesebb szeretetet, de én olyasmit csinálok, amit szeretek. Barátaim között volt olyan, aki először értetlenül hallgatta, de mára már elfogadták, sőt volt, aki érdeklődött a munkám iránt. Még hezitál, de látom, hogy foglalkozik a gondolattal, hogy ő is önkéntes lesz valami más területen. (Bocskor Irénke)

***

- A családom támogat, külön öröm látni, hogy gyermekeim nyitottak a közösségek felé. A segítőkészség ragályos. (Kraiss Ildikó)

***

- Maximálisan támogatnak és büszkék rám. (Nagy Éva)

***

- A családom tiszteletben tartja, hogy ezt szívesen csinálom. A baráti kör-ből van, aki csodálkozik, hogyan lehet ezt bevállalni, hiszen még a saját unokáik is lefárasztják őket. Viccesen azt szoktam mondani, hogy számomra ez a fiatalító kúra, mert amíg a gyerekekkel és a szülőkkel szót értek, addig nem öregszem meg. (Csiki Györgyné)

***

- Sokan furcsállták és nem gondolták volna rólam, hogy ilyen tevékenységet végzek. (Max Gábor)

Forrás: Szemelvények „Az Otthon Segítünk Alapítvány színes világa – az első 15 év” kiadványból

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére